לאומית מוקד טלפוני

לאומית מוקד טלפוני

לחצו על כפתור החייגן כדי להתקשר למוקד השירות.
לחיוג לחצו כאן

1900-72-4790
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו


לאומית שעות פעילות

ימים א'-ה': 7:00-22:30
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

לאומית מוקד טלפוני
לאומית | קופת חולים היא הקופה השנייה בגודלה במדינת ישראל. קופת חולים לאומית פועלת תחת חוק הבריאות הממלכתי, אך מעניקה שירותי רפואה משלימה ומורחבת ללקוחותיה המשלמים באופן פרטי. לקוחות הפרימיום של קופת חולים לאומית הינם לקוחות לאומית זהב, לקוחות לאומית סיעוד ועוד. השירותים הרפואיים הניתנים על ידי קופת חולים לאומית הם שירותי רפואת משפחה, רפואה משלימה, רפואת מומחים, ניתוחים ועוד.
אל שירות הלקוחות של חברת לאומית | קופת חולים ניתן לפנות במספר דרכים:
באמצעות מוקד טלפוני בטלפון – 1700-507-507 או במספר המקוצר *507.
באמצעות אתר האינטרנט של החברה בכתובת – www.leumit.co.il
באמצעות המייל – publicappeals@leumit.co.il
באמצעות הפקס – 03-6949614.
באמצעות הדואר לכתובת – לאומית קופת חולים, שפרינצק 23, תל אביב, מיקוד 64783.
בנוסף חברת לאומית | קופת חולים מפעילה מספר רב של סניפים בערים שונות בישראל בהם ניתן לקבל לא רק שירותי רפואה מגוונים, אלא גם לקבל מידע כללי אודות הקופה ופרטי אודות המבוטח.

מוקד טלפוני לאומית | קופת חולים – שעות פעילות
מספר הטלפון של מוקד טלפוני לאומית | קופת חולים הוא 1700-507-507 או במספר המקוצר *507.
שעות פעילות במוקד השירות הטלפוני של חברת לאומית | קופת חולים הן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:00 – 22:30 . בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת לאומית | קופת חולים יהיה פעיל בשעות 7:00- 13:00. ובימי שבת כשעה לאחר יציאת שבת ועד השעה 24:00.
מוקד השירות הטלפוני של חברת לאומית | קופת חולים מספק ללקוחות הקופה מידע אודות זכויותיהם ובני משפחותיהם. במוקד שירות הלקוחות של קופת חולים לאומית ניתן לקבל מידע אודות רופאים בתחומי התמחות שונים העובדים עם הקופה ולקבוע תורים לרופאים השונים. בנוסף ניתן להירשם לשירות האון ליין של קופת חולים לאומית.

לאומית | קופת חולים מוקד טלפוני – שירותים עיקריים
קופת חולים לאומית מספקת ללקוחותיה מגוון שירותים בתחומי רפואה שונים, התייעצות עם רופאים מומחים וקבלת חוות דעת שנייה ולפני ניתוח, תמיכה במהלך הריון ולידה, טיפול התפתחותי לילד, רפואת משפחה, ניתוחים, ביטוח סיעודי ועוד. מטרת קופת חולים לאומית לייצר עבור מבוטחי הקופה סל שירותים הכולל את כל השירותים הבריאותיים להם זקוק המבוטח או עלול להיות זקוק בעתידו. חשוב לזכור כי ניתן לקבל שירותים שונים באמצעות אתר האינטרנט של הקופה ובכך לחסוך לעצמנו את ההמתנה על הקו למוקד שירות הלקוחות הטלפוני.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
לאומית מוקד טלפוני, 8.5 out of 10 based on 2 ratings


ספקי השירות מתישים אתכם?
שתפו אותנו בחוויית שירות המוקד הטלפוני של לאומית (זמני המתנה, אדיבות, מקצועיות וכד'), מחירי מבצעים של שימור לקוחות, טיפים חשובים ודירוג החברות לטובת כלל ציבור הלקוחות.

שימו לב: אתר CallCenter-il אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר.
תגובות לא הולמות או המכילות פרטים אישיים (מספר טלפון, כתובות וכו') לא יאושרו להצגה באתר.


אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין